Çiftler için beraber geçirdikleri en önemli tatillerden biri balayı tatilidir. Hem yeni başlayan bir hayatın ilk günleri olması hem de düğün telaşının, koşturmacasının son bulması balayını daha da özel kılar. Bu yüzden çiftler balayı tatillerini günler öncesinden planlamaya başlarlar. Evliliğin ilk günlerinde her şeyin kusursuz olması için bütün ince detaylar düşünülerek yapılır balayı tatili planlaması. 


Evliliğini romantik ve baş başa geçirmek isteyen çiftlerin son zamanlarda tercih ettiği balayı tatil seçeneği ise oldukça dikkat çekici; balayı villaları. Gittikçe popüler hale gelen ve çiftler tarafından oldukça sevilen balayı villalarına olan ilgi arttıkça seçeneklerde her geçen gün artıyor.


Balayı villalarının en çok tercih edildiği bölgelerin başında ise eşsiz doğal güzelliği ile Akdeniz büyüleyici tatil bölgelerinden biri olan Kaş geliyor. Yazımızda balayı tatili, Kaş’ta balayı tatili için kalınacak yerler ve lüks balayı villaları hakkında kısa bilgiler vermeye çalışacağız. 

Balayı Tatili İçin Gezilecek Yerler

Yakın zamana kadar balayı tatili denince akıllara genellikle yurtdışı seyahatleri gelirdi. Ancak son zamanlarda balayı tatili trendleri de değişmiş durumda. Balayı çiftleri son zamanlarda genellikle doğa ve birbirleri ile baş başa zaman geçirebilecekleri, şehir kalabalığından uzak, sessiz ve sakin balayı tatilini tercih ediyor. Turizm cenneti olan ülkemizde ise balayı çiftlerinin hayallerindeki balayı tatilini yaşaması için birçok tatil bölgesi bulunuyor. Son zamanlarda dikkat çeken bu bölgelerden biri de Kaş. 


Binlerce yıllık geçmişe ve enfes bir doğal güzelliğe sahip olan Kaş son zamanlarda deniz, güneş, kum ve doğa ile zaman geçirmek isteyenlerin uğrak yerlerinden biri. Kaş’ta ister bütün balayı tatilinizi eşinizle havuz başında baş başa geçirin ister Akdeniz’in masmavi denizlerinde yüzerek. Dilerseniz gündüzleri binlerce yıllık tarihi içerisinde barındıran antik şehirlerini gezerken akşamları ise eğlenmek için soluğu merkezde alın. Ayrıca tekne turları ile balayı tatilinizi daha da özel ve unutulmaz bir anıya dönüştürebilirsiniz. 

Kaş'ta Balayı Tatili İçin Nerede Kalınır?

Tatil beldesi olan her bölgede olduğu gibi Kaş’ta kalmak istediğiniz yeri nasıl bir tatil geçirmek istediğinizi belirleyerek seçebilirsiniz. Şehre pek uzak kalamayan ve akşamları çıkıp eğlenmeyi seviyorsanız Kaş ilçe merkezinde kalabilirsiniz. Ancak merkeze biraz daha uzak ama şehirden tam olarak kopmadan bir tatil düşünüyorsanız ise Çukurbağ Yarımadası ‘nı tercih edebilirsiniz.


Ve son olarak Kaş’ın en çok sevilen en çok tercih edilen tatil bölgelerinden biri olan Kalkan. Eğer sessiz, sakin, doğa ile iç içe Akdeniz’in tadını çıkardığınız bir tatil istiyorsanız Kalkan tam size göre. Hatta bu yüzden burada otellerden çok kiralık villalar yer alıyor. Romantik bir balayı tatili düşünenler içinde bölgede birçok balayı villa seçeneği bulunuyor. 

Lüks Balayı Villaları ile Balayınızı Taçlandırın!


Evliliğinizin ilk günlerinden herkesten uzak ve izole bir şekilde unutamayacağınız bir balayı tatili yaşamak istiyorsanız birbirinden lüks balayı villaları tam size göre. Özenle hazırladığınız balayı tatili planınızda hiçbir sorun ile karşılaşmak istemiyorsanız Tatil Kentim ekibi olarak sizlere sunduğumuz balayı villası seçeneklerine mutlaka göz atmalısınız. 

Tatil Kentim ekibi olarak bu yazımızda balayı tatili için gezilecek yerler, Kaş’ta muazzam bir balayı tatili için nerede kalınır ve lüks balayı villaları hakkında kısa bilgiler vermeye çalıştık. Umarız faydalı bir yazı olmuştur. Sizde sevdiğinizle romantik bir villada mükemmel bir balayı deneyimi yaşamak istiyorsanız sitemizde yer alan balayı villaları seçeneklerine mutlaka göz atmalısınız.


Villa seçenekleri ve rezervasyon ile ilgili daha detaylı bilgi alabilmek için sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir: Villa Kiralarken Dikkat Etmeniz Gerekenler! 5 Önemli Madde