Türkiye’de tatil denince sadece ülkemizde değil dünyada herkesin aklına ilk gelen şehirlerden biri Antalya’dır. Akdeniz coğrafyasında yer alan ve Akdeniz iklimine sahip olan Antalya Akdeniz’in kendisine has güzelliklerine de ev sahipliği yapmaktadır. Her bir köşesi mutlaka görmeniz gereken eşsiz doğal güzelliklere, benzeri olmayan plajlara, kendinizi geçmişte hissetmenizi sağlayacak tarihi dokuya sahiptir. Sahip olduğu bütün bu zenginlikler ile sadece ülkemizde değil tüm dünyada oldukça önemli tatil yerleri arasında gösterilmektedir. 

Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Antalya’da Belek, Kalkan, Side ya da Lara gibi oldukça gelişmiş birçok tatil bölgesi bulunmaktadır. Ancak Antalya’nın son zamanlarda en popüler tatil yerleri arasında ilk sırada Kaş yer almaktadır. Son zamanların keşfedilen yerlerinden biri olan Kaş hala el değmemiş doğal güzellikleri, koyları ve plajları ile dikkat çekmektedir. Ayrıca hala keşfedilmeyi bekleyen birçok tarihi eseri de barındırmaktadır. 

Son zamanların en popüler tatil yerlerinden biri olan Kaş’a birçok turistin gelmesinin en önemli nedenlerinden biri de sahip olduğu muhteşem güzellikteki plajlarıdır. Yazımızda ise Kaş’a yolunuz düştüğünde gidebileceğiniz ücretli ve ücretsiz plajlar hakkında kısa bilgileri sizler için hazırladık. 

Kaş Ücretli Plajlar

Patara Plajı


Patara Plajı sahip olduğu doğal güzellik ile mutlaka görmeniz gereken plajlar arasında yer alıyor. Her sene dünyanın dört bir köşesinden binlerce turist Patara Antik Kentini, Patara Plajını ve Patara Kum tepelerini görmeye geliyor. İnce ve sarı kumlardan oluşan ve 12 km uzunluğa sahip olan Patara Plajı caretta caretta kaplumbağalarının yumurtlama alanı olduğu için “ Özel Çevre Koruma Bölgesi” olarak ilan edilmiş durumda. 

Limanağzı Plajı

Mavi bayraklı plajlardan biri olan Limanağzı plajına Kaş’tan kalkan küçük tekneler ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Plaj üzerinde ücretli girebileceğiniz tesisler bulunuyor. Bu yüzden plaja gitmenden önce burada bulunan tesisleri ve giriş ücretlerini incelemenizde fayda var. Tekneye indiğinizde de gideceğiniz tesisi söylediğinizde sizi ona göre bırakıyor. Limanağzı Plajında gideceğiniz tesise göre giriş ücreti değişebiliyor.

Kaş Ücretsiz Plajlar

Kaputaş Plajı


Bir yerlerde Kaş ile ilgili bir şeye rastladıysanız muhtemelen Kaputaş Plajı’nda rastlamışsınızdır. Çünkü Kaputaş Plajı, Kaş denince akıllara ilk gelen ve her sene binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği plajlardan biri. Ayrıca son zamanlarda sosyal medyada oldukça popüler olması da plajın her geçen gün daha da çok ziyaretçi tarafından ziyaret edilmesine neden oluyor. Kaputaş Plajı’nın bu kadar popüler olmasındaki en önemli nedenlerden biri ise kanyon ağzında yer alan bir plaj olması ve deniz suyunun turkuaza yakın eşsiz güzellikte bir renge sahip olmasını sağlamış. 

Kaputaş Plajı’na giriş ücretsiz ancak şezlong ve şemsiye kiralamak için ödeme yapmanız gerekebilir.

Asmaaltı Plajı

Kaş’ın en popüler ve en sevilen ücretsiz plajlarından bir diğeri ise Asmaaltı Plajı. Özellikle Kaş’ta yaşayanların en çok tercih ettiği plajlardan biri olan Asmaaltı merkez olması nedeni ile sıklıkla tercih ediliyor. 

İlginizi Çekebilir: Kaşta Muazzam Bir Balayı Tatiline Hazır Mısınız?

Tatil Kentim ekibi olarak bu yazımızda Antalya Kaş plajları nelerdir sorusu ile Kaş ücretli plajlar ve ücretsiz plajlar kısa bilgiler vermeye çalıştık. Umarız faydalı bir yazı olmuştur. Siz de Kaş yakınlarında villa kiralayarak aileniz ve sevdikleriniz ile baş başa mükemmel bir tatil deneyimi yaşamak istiyorsanız sitemizde yer alan villa seçeneklerine mutlaka göz atmalısınız. Villa seçenekleri ve rezervasyon ile ilgili daha detaylı bilgi alabilmek için sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.